9/9

Wypożyczalnia adapterów do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

25/04/2018
Jacek Michalski
 

Wypożyczalnia adapterów do pasów bezpieczeństwa

Przygotowując się do narodzin dziecka robimy wszystko, żeby na starcie zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa – wybierając najlepszy szpital, kupując tylko sprawdzone produkty czy foteliki samochodowe z odpowiednimi testami.

A zastanawiałaś się jak zapinać pasy samochodowe w ciąży i bezpiecznie podróżować samochodem?

Podczas podróży autem w ciąży, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, naraża Ciebie i Twoje dziecko na obrażenia podczas hamowania i wypadku. Z drugiej strony, będąc zapiętym w pasy bezpieczeństwa, podczas nagłych zatrzymań może dojść do ucisku podbrzusza i w konsekwencji odklejenia się łożyska i poronienia.

Razem z marką BeSafe postanowiliśmy zadbać o bezpieczne podróżowanie Twoje i Twojego dziecka już od pierwszych miesięcy ciąży, oferując usługę wypożyczenia adaptera do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży.

Dlaczego warto korzystać z adaptera do pasów bezpieczeństwa?

Według kodeksu drogowego, kobiety w ciąży mogą jeździć samochodem bez pasów bezpieczeństwa, ale jest to rozwiązanie, które nie jest bezpieczne nawet podczas najmniejszych kolizji. Każdy kto nie zapina pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem naraża siebie na uratę zdrowia a nawet życia, gdy dochodzi do zderzenia z innym samochodem.

Czy wiesz że?

  • W momencie zderzenia samochodu przyspieszenie działające na pasażerów sprawia, że kobieta w ciąży może ważyć od 3 do 5 ton!
  • Naprężenie tradycyjnego pasa podczas wypadku może spowodować nacisk na łożysko i płód, a tym samym go uszkodzić. Adapter do pasów dla kobiet w ciąży BeSafe sprawia, że tradycyjny pas jest przesunięty poniżej dolnej okolicy brzucha, przez co nacisk jest przesunięty na miednicę, co jest zupełnie bezpieczne zarówno dla matki, jak i dla dziecka.
  • Adapter BeSafe powinien być stosowany już od samego początku ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko odklejenia się łożyska lub poronienia w przypadku nagłego hamowania lub wypadku samochodowego.
  • Ciężarnej jedzie się wygodniej, gdy pasy bezpieczeństwa nie opinają brzucha.
  • Adapter otrzymał nagrodę w piątej edycji konkursu organizowanego przez miesięcznik Mam Dziecko Super Produkt.

Wyniki testów zderzeniowych

Filmiki poniżej pokazują symulację - co dzieje się z kobietą w ciąży, która poprawnie zapina pas oraz z tą która nieprawidłowo przypięła pasy bezpieczeństwa i dochodzi do zderzenia samochodowego.

Symulacja u kobiety w ciąży, która nieprawidłowo przypięła pasy bezpieczeństwa
Prawidłowe zapięcie pasów u kobiety w ciąży

Jak wypożyczyć adapter w 4 prostych krokach

 

1. Wypełnij umowę

Zapoznaj się z umową wypożyczenia i ją wypełnij. Wydrukowaną umowę możesz również uzyskać w naszym sklepie stacjonarnym.

 

2. Odbierz adapter

Przyjedź do nas i zabierz ze sobą dowód tożsamości. Podpiszemy umowę, wręczymy Ci adapter i przeszkolimy z jego obsługi.

 

3. Podróżuj bezpiecznie

Ciesz się bezpieczeństwem i komfortem podróżowania. W razie potrzeby skontaktuj się z nami i przedłuż okres najmu.

 

4. Zwróć adapter

Po zakończeniu trwania umowy zwróć adapter do naszego sklepu osobiście lub wysyłając go kurierem.

Koszt wypożyczenia adaptera to 30 zł/miesiąc. Szczegóły wynajmu znajdziesz w umowie.

Jak zamontować adapter do pasów bezpieczeństwa?

Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży BeSafe można zamontować za pomocą pasów trzypunktowych, jak i za pomocą Isofix. Prawidłowe umieszczenie jest bardzo ważne dla ochrony zarówno matki jak i nienarodzonego dziecka. Daje pewność, że pas biodrowy nie będzie uciskał podbrzusza, oraz że mama nie ześlizgnie się pod pas biodrowym do przodu podczas zderzenia czołowego 

Kup adapter do pasów bezpieczeństwa
 BeSafe adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży, fig. 1 Minus
11%
199.00 PLN 177.00 PLN

Komentarze

Twoja opinia ma znaczenie! Dzięki niej młode mamy łatwiej podejmą decyzję. Pomożesz im? ;-)

Dodaj opinię